این زیبایی های فریبنده سرخرود را از دست ندهید

12 آذر 1401
0 دیدگاه
زیبایی های فریبنده سرخرود 087465431269

آیا تا به حال به سرخرود در محمودآباد سفر کرده اید؟ تا چه اندازه از زیبایی های فریبنده سرخرود می دانید؟ در این شهر پرندگان زیبایی را مشاهده خواهید نمود که در فصل های بهار و تابستان در تالاب های شهر زندگی میکنند و چشم انداز خیره کننده ای را برای گردشگران به وجود می آورند. در ادامه میخواهیم زیبایی های فریبنده سرخرود را به شما معرفی کنیم، تا انتها با ما همراه باشید.

ساحل شنی، یکی از زیبایی های فریبنده سرخرود

بعید میدانیم کسی تا کنون زیبایی ساحل شنی دریای سرخرود را ندیده باشد! اگر برای تجربه سفری خاطره انگیز در سواحل دریایی می باشید، توصیه می شود هرگز از سرخرود و زیبایی های سواحل آن به آسودگی گذر نکنید. این ساحل بسیار وسیع فاصله کمی با شهر داشته و در کنار آن نیز می توانید به سیدماهیی بپردازید، ماهیگیران سرخرود و محمودآباد از طریق این ساحل دل به دریا می زنند و به تامین مخارج زندگی می پردازند. از جمله تفریحات ساحلی که در این شهر قابل تجربه است باید به قایق سواری، کشتی سواری، موتور سواری، اسب سواری، شنا و… اشاره نمود.  یکی از زیبایی های فریبنده سرخرود مربوط به شالیزارهای سرسبز و دیدنی آن است،  استشمام بوی شالیزار در کنار سرسبزی منظره آن می تواند پتانسیل مثبت را به درون شما منتقل نماید.

زیبایی های فریبنده سرخرود 8465456420

تالاب سرخرود

دومین جاذبه دیدنی سرخرود ، تالاب آن میباشد که با حضور قوهای مهاجر به تنهایی رخ نمایی کرده و به زیباترین منطقه برای گردشگران و مسافران تبدیل شده است. در فصل زمستان این پرندگان با طی نمودن مسافتی تقریبا 5000 کیلومتر از نواحی سردسیر به سرخرود سفر می کنند. تماشای این تالاب با حضور این قوهای مهاجر بسیار هیجان انگیز و رویایی خواهد بود،  نام دیگر این قوها، قوهای فریادکش می باشد که با صدای خود سراسر این تالاب راه دلنشین و خیره کننده کرده اند.

زیبایی های فریبنده سرخرود 874654101

تپه های باستانی سرخرود

اگر مسیر خود را به سمت جنوب سرخرود ادامه دهید به دو تپه بسیار سرسبز و باستانی به نام تپه های قلاکتی خواهید رسید. قدمت این تپه ها به 200 سال پش باز میگردد و در دوره ساسانیان توسط رومیان به آتش کشیده شده است. افرادی که به کشف راز و رمز های گذشته و زندگی کهن علامند هستند می توانند با بازدید از این تپه سفری خاطره انگیز و مهیج را تجربه کنند.

زیبایی های فریبنده سرخرود 0486541320

راه اندازی و احداث امکانات بیشتر در سرخرود

نکته جالب و حائز اهمیت دیگری که در رابطه با سرخرود وجود دارد در رابطه با ساخت موزه و فراهم آوردن سایر امکانات رفاهی برای گردشگران و مسافران است که مسئولان شهرداری در تلاش اند تا با ایجاد تغیرات و ساخت جاذبه های جدید ، به زیبایی این شهر بیفزایند و مسافران بیشتری را برای دیدن این شهرساحلی ترغیب نمایند.

 

ارسال دیدگاه